Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowe
KOMKAS
® s.c.
J. Zimnicki, M. Smolarska

Rok założenia firmy  1995

Nasz adres:

Al. Wojska Polskiego 494-496

Witamy w serwisie internetowym firmy KOMKAS z Malborka. Jesteśmy malborskim dystrybutorem urządzeń fiskalnych, oprogramowania i sprzętu komputerowego. Zajmujemy się kompleksową informatyzacją przedsiębiorstw. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. 

Informator fiskalny ELZAB FTP
INSERT FTP
Jak kupować komputer Jak kupować kasę fiskalną Poradnik
Praktyczny

82-200 Malbork 

tel. 55 307 04 04
601 653 484

Jak do nas trafić

Co nowego?

Kilka słów o firmie

About KOMKAS

Nasze referencje

Oferta:

Kasy i drukarki fiskalne
Oprogramowanie dla firm
Insert
Ontrack
Elzab Gastro
Materiały eksploatacyjne
Komputery i akcesoria
Sprzęt poleasingowy
Autoryzowany serwis
statystyka

Oferta firmy KOMKAS na oprogramowanie i usługi firmy Ontrack

Oprogramowanie firmy Ontrack


Odzyskujemy dane bez względu na rodzaj uszkodzenia, z każdego rodzaju systemu oraz nośnika. Najczęściej są to dyski twarde. Generalnie zdarzają się dwa rodzaje uszkodzeń: software'owe (np. atak wirusa, skasowanie plików) oraz hardware'owe (fizyczne). W tej grupie występują problemy elektroniczne oraz uszkodzenia mechaniczne, np. głowic, wewnętrznej elektroniki dysku, silnika czy samych talerzy dysku, które wymagają najbardziej zaawansowanych technologii. Średnia skuteczność wykonywanych przez nas usług odzyskiwania danych wynosi 76%. Uszkodzenia fizyczne stanowią ponad połowę wszystkich przypadków utraty danych.

Uszkodzenia logiczne (software'owe) polegają na naruszeniu integralności struktury logicznej danych, a nie na uszkodzeniu samych nośników. Czasem mogą pomóc standardowe narzędzia, jednak często problem jest na tyle głęboki, iż konieczna jest ingerencja specjalisty. Usuwaniem tego rodzaju uszkodzeń zajmują się nasi specjaliści, dla których jedyną przeszkodą, aby uzyskać dostęp do danych jest ich całkowite nadpisanie - wtedy nie można odtworzyć wcześniej zapisanych informacji. Jeżeli dostarczysz do nas dysk, po nieudanych wcześniejszych działaniach, dokładnie opisz nam, jakich programów używałeś próbując samodzielnie odtworzyć utracone dane. To na pewno pomoże naszym specjalistom w szybszym dobraniu, z szerokiej gamy narzędzi, tego najwłaściwszego.

Przy awarii elektroniki dysku skuteczność odzyskiwania danych przekracza 90%. W tych przypadkach największym problemem jest niemożność wykluczenia z absolutną pewnością dodatkowego uszkodzenia mechanicznego przed uzyskaniem fizycznego dostępu do dysku. Nasi specjaliści mają odpowiednie doświadczenie, technologie i narzędzia aby, jeśli zajdzie potrzeba, odbudować całe układy elektroniczne dysków.

Odzyskiwanie danych utraconych w wyniku uszkodzenia fizycznego (w tej kategorii mieszczą się również tzw. bad sektory) jest najtrudniejsze i najbardziej czasochłonne. Wymaga często zastosowania zaawansowanych technologii do odczytywania danych bezpośrednio z talerzy dysku. Tu wymagane są, poza wiedzą i doświadczeniem, specjalistyczne narzędzia.

Pierwszym krokiem odzyskiwania danych jest diagnoza uszkodzonego nośnika. Pozwala ona na określenie rodzaju uszkodzenia, możliwości odtworzenia danych, oraz czasu potrzebnego do zakończenia tego procesu. Przede wszystkim jednak szacujemy, która z technologii przez nas stosowanych da rezultaty, a na podstawie tych informacji dokonujemy kalkulacji usługi. Odzyskując utracone dane korzystamy ze specjalistycznego sprzętu zgromadzonego w laboratorium (clean room), spełniającym wymogi klasy 100 (warunki produkcji dysków twardych). W bardzo szczególnych przypadkach uszkodzeń logicznych, gdy czas jest czynnikiem krytycznym, a wymontowanie dysku np. z serwera jest bardzo kłopotliwe, można skorzystać ze Zdalnego Odzyskiwania Danych za pomocą połączenia internetowego lub modemowego.

 

 Ostatnie zmiany konstrukcji serwisu: 09 stycznia 2014
Kodowanie ISO 8859-2
Serwis zoptymalizowany dla rozdzielczości 1024x768x32bity

© PUH KOMKAS s.c. 1995-2016